PVL10FWS14
E-Switch
612-PVL10FWS14
PVL10FWS14
Herst.:
Beschreibung:
LED-Anzeigen für Frontmontage 10mm Red LED 12V Wired SS IP67
ECAD Model:
Auf Lager: 21
Lagerbestand:
21 sofort lieferbar
Minimum: 1   Vielfache: 1
Stückpreis:
Erw. Preis:
Vorauss. Zolltarif:
Menge Stückpreis
Erw. Preis
5 000 Kostenvoranschlag
Produktattribut Attributwert Attribut auswählen
E-Switch
Produktkategorie: LED-Anzeigen für Frontmontage
RoHS:
Indicators
Red
10 mm
Panel Mount, Front
Wire Leads
20 mA
PVL
Bulk
Marke: E-Switch
Land der Bestückung: Not Available
Land der Verbreitung: Not Available
Ursprungsland: CN
IP-Schutzklassen: IP67
Maximale Betriebstemperatur: + 55 C
Minimale Betriebstemperatur: - 25 C
Produkt-Typ: LED Panel Mount Indicators
Verpackung ab Werk: 50
Unterkategorie: LED Indication
Produkte gefunden:
Um ähnliche Produkte anzuzeigen, wählen Sie mindestens ein Kontrollkästchen aus
Ausgewählte Attribute: 0
USHTS:
ECCN:
EAR99
PVL Wired Anti-Vandal Pilot LED Indicators
E-Switch PVL Wired Anti-Vandal Pilot LED Indicators are pilot indicator lights with a nominal lamp life of 40,000 hours. E-Switch PVL Pilot LED Indicators provide IP67 ingress protection and operate over a -25°C to +55°C operating temperature range. The panel cutout diameter ranges from 6mm to 19mm diameter. Applications include audio/visual, security devices, industrial controls, kiosks, electrical housewares, and medical equipment.
PVL Indicators
E-Switch PVL Pilot Lamp Indicators offer the same tamper resistance as the rest of E-Switch PV series anti-vandal switches, with just the lamp indicator and no switch function. The PVL series features multiple indicator diameters to choose from, starting at 6mm, a solder lug termination and either stainless steel or black body finish options. Lens colors include red, green or blue and multiple illumination voltage options are available.