FP1308-R44-R
Eaton Electronics
704-FP1308-R44-R
FP1308-R44-R
Herst.:
Beschreibung:
Leistungsinduktivitäten – SMD 440nH 32A Flat-Pac FP1308
ECAD Model:
Verfügbarkeit
Lagerbestand:
Nicht auf Lager
Lieferzeit ab Hersteller:
14 Wochen Geschätzte Produktionszeit des Werks.
Minimum: 1   Vielfache: 1
Vorauss. Zolltarif:
Gehäuse:
Ganzes Reel (Sie bestellen ein Vielfaches von 400)
Menge Stückpreis
Erw. Preis
Gurtabschnitt / MouseReel™
Ähnliche Produkte
RoHS:
High Frequency Power Choke
Unshielded
440 nH
10 %
68 A
180 uOhms
Standard
13.4 mm
12.7 mm
8 mm
Ferrite
FP1308
Reel
Cut Tape
MouseReel
Anwendung: High Current
Marke: Eaton Electronics
Kerntyp: Wirewound
Produkt-Typ: Power Inductors - SMD
Verpackung ab Werk: 400
Unterkategorie: Inductors, Chokes & Coils
Montage: SMD/SMT
Testfrequenz: 100 kHz
Handelsname: Flat-Pac
Gewicht pro Stück: 17 mg
Produkte gefunden:
Um ähnliche Produkte anzuzeigen, wählen Sie mindestens ein Kontrollkästchen aus
Ausgewählte Attribute: 0
Für diese Funktionalität ist die Aktivierung von JavaScript erforderlich.
CNHTS:
CAHTS:
USHTS:
JPHTS:
KRHTS:
TARIC:
MXHTS:
BRHTS:
ECCN:
EAR99
Flat-Pac™ FP1308 Power Inductors
Coiltronics / Eaton Flat-Pac™ FP1308 high current, high frequency power inductors feature a frequency range up to 2MHz, an inductance range from 0.110µH to 0.440µH, and a current range from 32 to 120 amps. The FP1308 series comes in a 13.7 x 12.9 x 8.0mm surface mount package with ferrite core material. These devices are halogen free and have a maximum operating temperature of 125°C. Coiltronics / Eaton Flat-Pac FP1308 power inductors are ideal for applications including voltage regulator modules (VRMS) for servers and microprocessors, multi-phase buck inductors, and high current switching power supplies.